OKOLICA

Władysławowo leży u nasady mierzei Helskiej, która każdego lata kusi turystów 35 kilometrami pięknych, czystych plaż z drobnym, białym piaskiem, sosnowych lasów i malowniczych wydm.
To najmłodszy fragment polskiego wybrzeża, który w najszerszym miejscu – na cyplu – ma ok. 3 km, a jego najwęższa część ma ok. 100 m szerokości!
Latem odbywa się tu sporo koncertów i imprez muzycznych oraz rekreacyjno-sportowych. Powstała piękna Aleja Gwiazd Sportu dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców. Niedaleko Willi Helios znajduje się nowootwarty, wyjątkowy Ocean Park, gdzie można pospacerować ‘po dnie oceanu’ i obejrzeć naturalnej wielkości wieloryby, orki, delfiny i innych mieszkańców mórz i oceanów.
 
W centrum miasta Wieża Domu Rybaka – obecnie Urzędu Miasta – jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Mierzeję Helską oraz Zatokę Pucką.
 
Latem port rybacki we Władysławowie staje się bazą dla statków wycieczkowych po Bałtyku. Można również odpłynąć z portu w rejs specjalnie przygotowanymi dla turystów kutrami rybackimi, a także skorzystać z propozycji wędkarstwa morskiego. Port i falochrony pełnią rolę mola, po którym możemy pospacerować i podziwiać widoki.
 
W chłodniejsze dni można wybrać się na pływalnię Aquarius w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo lub zrelaksować się w SPA. Władysławowo znane jest również z Letnich Koncertów Organowych, które corocznie odbywają się w kościele Wniebowzięcia NMP. Doskonała i różnorodna gastronomia – bary, tawerny, smażalnie, kawiarnie zadowolą najbardziej wybrednych.
Na półwyspie nie brakuje atrakcji: można nauczyć się wind- lub kite-surfingu na Zatoce Puckiej, popływać Normandią – statkiem wikingów po pełnym morzu, zapolować na dorsza z rybackiego kutra lub po prostu spędzić cały dzień na słonecznej plaży.
 
Entuzjaści Nordic Walking mogą przemierzać kilometry szlaku turystycznego w lasach Mierzei Helskiej. Z Helu i Jastarni kursuje tramwaj wodny, którym można udać się do Gdańska, Sopotu i Gdyni. W Helu znajduje się Stacja Morska Instytutu Oceanografii w którym można spotkać najprawdziwsze foki!
W pobliskim Rozewiu, najbardziej wysuniętym na północ przylądku w Polsce (54°50’N), znajduje się zabytkowa Latarnia Morska.
 
Chłapowo to baśniowa, złota dolina Wąwozu Chłapowskiego, największa atrakcja Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Jastrzębia Góra, pięknie położona nad klifowym urwiskiem, również kusi zapierającą dech w piersiach przyrodą oraz bogatym życiem nocnym!
 
Przepiękne, piaszczyste, szerokie plaże i pachnące sosnowe lasy czekają na Was w Karwi.